Fazla mastürbasyon yapıyor olabilir miyim? Ne kadarı fazladır?

Seks Editörü der ki...

İşin aslı, fazla mastürbasyon yapmak gerçekten zor ama imkansız değil. Ne sıklıkta kendini tatmin ettiğini bilmiyorum ama sosyal veya iş hayatında aksamalara sebep olmadıkça fazla sayılmayabilir. Araştırmalar maksimum günde birkaç kereye kadar normal kategorisine sokabiliyor ama eğer günde dört defadan fazla yapıyorsan, gerçekten bu işe fazla mesai harcadığını söyleyebiliriz. Normal ölçülerde yapıldığında faydalı sayılan mastürbasyonun her şey gibi aşırıya kaçıldığında bazı zararları olabilir. Aşağıdaki maddeleri okuyunca bakalım kendini eskisi kadar sevebilecek misin?

1- Fazla mastürbasyon aşırı asetilkolin salgılanmasını sağlayıp otonom sinir sistemini etkiler. Bu hormonun aşırı salgılanması vücutta seks hormonları dopamin ve serotoninin artmasına ve kimyasal bazı dengesizliklere sebep olur: Yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, bulanık görüş, kasık ve testislerde ağrı...

2- Aşırı mastürbasyon karaciğeri de yorar; seksüel bitkinliğe, hatta zamanından erken iktidarsızlığa veya ereksiyon sorunlarına sebep olabilir. Ereksiyon olmadan penisten sperm sızıntısı da sık rastlanan yan etkilerden biridir. Bunu daha anlaşılır hale getirmek istersek, sperm giriş-çıkışını ayarlayan vana sisteminin, aşırı kullanımdan dolayı laçka olarak, görevini yerine getirmemesi olarak düşünebilirsin.

3- Aşırı uçları düşünürsek, kendini tatmin bağımlılığı da diğer bağımlılıklar gibi aile ve iş hayatını etkileyebilir. Eğer kendini uçuruma yakın hissediyorsan günlük aktivite sayını azaltarak bu alışkanlığını kontrol altına alabilirsin. Tabii bunu söylemesi yapmaktan daha kolay. Kendini mastürbasyon diyetine sokacak gücü bulamıyorsan, gözünün önüne kelleşmiş, iktidarsız ve yaşından önce sahalardan çekilmek zorunda kalan görüntünü getir. Bu da işe yaramıyorsa bir seks terapistine görünmende fayda var. Ne demişler; her şeyin azı karar, çoğu zarar.

30 yaşındayım, sevgilimse 22’sinde. Dört aydır beraberiz ve güzel bir cinsel hayatımız var. Ancak ne yaptıysam sevgilimi onun tabiriyle “ciciş” ve “pembiş” iç çamaşırlarından vazgeçiremedim. Belki de yaşım nedeniyle onu daha seksi ve kadınsı görmek istiyorum ama bir türlü stilini değiştirmiyor. Ne önerirsiniz?

Seks Editörü der ki...

Her kadın hediyeye bayılır. Belki onun tarzını değiştiremezsin ama en azından ona görmeyi istediğin iç çamaşırları hediye ederek, özel zamanlarınızda dilediğin gibi bir görüntüye kavuşabilirsin. Eğer gerçekten güzel tasarımlarla karşılaşırsa hiçbir kadının kendini daha da alımlı gösterecek bir hediyeye hayır demesi mümkün değil. Evet, bazı kadınlar rahatlığı şık ve baştan çıkarıcı iç çamaşırlarına tercih edebiliyor. Hatta g-stringden rahatsız olan bir kesim bile var ama sonuçta bu güzel çamaşırlarla spora gitmesini söylemiyorsun değil mi? Seninle baş başa olacağı, sonucunda da belli bir romantizmin paylaşılacağı gecelerde birkaç saatliğine hem içte hem de dışta şık ve özenli olmanın kimseye zararı olmaz. Hediyeni onun üstünde gördüğün zamanki iştahın ve takdirin de bu rutinin tekrarlanmasında önemli rol oynayacaktır.

Tarzını belirlemek için işini görecek bir site var: Petite Coquette. Tamamen iç çamaşırlarına ayrılmış bu blogda markaları tarzlarıyla beraber inceleyebilir, seçtiğin markadan alışveriş yapabilirsin. Eğer bütçede sınır tanımayacaksan Carine Gilson veya I.D. Sarrieri’yi de öneririm. Kadınların olmazsa olmazı, tüm parasını yatırdığı markaların başında gelen Victoria’s Secret, artık Türkiye’de de var. Erkek arkadaşı tarafından alınmış bu şık tasarımları giymeyecek kadın tanımıyorum.

Kız arkadaşım Porto Rikolu. Yakında onun yanına gidiyorum, bir ay beraber tatil yapacağız. İlişkimiz çok iyi ama cinsel hayatımız henüz o kadar iyi değil ve o açıkça olmasa da bu konuda benden bir şeyler beklediğini belli ediyor. Bu bir ayda onu memnun etmek için neler yapabilirim?

Seks Editörü der ki...

Madem ki kız arkadaşının beklentisinden emin değilsin, sana her kadını memnun edecek bir anahtar verelim. Günün mönüsünde klitoris olacak. Etrafındaki alan da sinir uçları açısından çok zengin olduğu için bu bölgeyi gözden kaçırman mümkün değil.

Farz edelim, romantik bir giriş yaptın, saçlarını öperek başladın. Yavaşça elbiselerini çıkardın ve sırt üstü yatağa uzanmasına yardımcı oldun. İki bileğinden tutarak yüzünü, boynunu öpmen, yavaş ama tereddütsüz hareketlerle göğüs uçlarına ilerlemen ve bu hükmedici, kendinden emin tavrın onu fazlasıyla heyecanlandıracaktır. Bileklerini hapsetmen senin ne yaptığını gayet iyi bildiğin hissini vereceği gibi, ona karşı üstünlük de sağlamış olacaksın. Bunun için, istersen ipek bir eşarpla ellerini de sabitleyebilirsin.

Dilinin göğüs uçları ve karnına doğru kararlı hareketleri sana hazır olmasını ve cinsel organına kan akışının hızlanmasını sağlayacak. Bu noktada birkaç damla su bazlı kayganlaştırıcı kullanmanı tavsiye ederim. Orta parmağına damlattığın birkaç damlayla klitorisin etrafında daireler çizmeye başla. Bu arada vücudunu, dudaklarını, göğüs uçlarını öpmeyi de ihmal etme. Çok yer değiştirmek konsantrasyonunu bozacaksa tek bir yerde karar kıl ve orada kal.

Klitorisin başı çok hassas olabilir. İlgilendiğin bölge tam dış dudakların bittiği en üst noktada, klitorisin saklı olduğu tepecik olacak. Ama bir değişiklik yapıp klitorise direkt temas etme. Hemen etrafından küçük daireler çiz ve ritmini bozma. Çizdiğin dairelerin çapı bir fındıktan büyük olmasın. Kız arkadaşının tepkisine ve nefes alış hızına göre ritmini artırabilirsin. Dikkat, bu hareket basıncı da artırman anlamına gelmiyor, heyecana kapılıp baskıyı fazlalaştırırsan canı yanabilir. 15 dakikalık böyle bir seans sonrasında sevgilinin kendinden geçeceğini garanti edebilirim. Aklını başından aldıktan sonra dile ondan ne dilersen. Unutma, verdiğin zevki çeşitlendirmek istersen, parmaklarının yerini her zaman dilin alabilir.

Cinsel performansta erkeklerin 18, kadınlarınsa 30 yaşında zirveye ulaştıkları doğru mu?

Seks Editörü der ki...

Bu istatistikler her yerde, her ülkede deli gibi dolanır ama gerçeklik payı olduğu doğrudur. İşin aslı, eğer “cinsel performans” olarak kastettiğin şey seksüel tatmin düzeyiyse yıllar her zaman olgundan yanadır. Cinsel tatmin genellikle yaşa paralel olarak gelişir ve yükselir. Kadın için de, erkek için de yaş ilerledikçe nelerden hoşlandığını keşfetmek, kendine olan güvenin artması ve isteklerini dile getirme düzeyi geliştiği için cinsel hayat da daha tatminkar bir hale gelir. Yine de cinsellik, yaşı olmayan ve her yaşta öğrenilebilecek bir yetidir.

Senin zirveden kastınsa libido (cinsel istek) olmalı. Çünkü erkeklerin ergenliği atlatıp gençliğe adım attıkları 20-30 yaş aralığı libidolarının en yüksek olduğu zamandır. Oysa kadınların kendi bedenlerini tanıyıp cinsellikleriyle barışmaları, nelerden hoşlandıklarını keşfetmeleri, cinsellikten utanmak yerine daha fazla keyif almaları, 30’lu yaşlar ve sonrasına denk gelir.

Kinsey raporlarının da teyit ettiği üzere, kadınların hayatları boyunca en fazla orgazm yaşadıkları dönem 30-40 yaş aralığıdır. Cinsler arasındaki bu farklılığın sebebi bilinmez ama şartlar uygunsa 20’li yaşlarını süren bir erkekle 30’lu yaşlarını süren bir kadının cinsel beraberliği her iki taraf açısından da en tatminkar birlikteliktir.

Yalnız libidoyla seksüel performansı da karıştırmamanı tavsiye ederim. 18 yaşında bir erkek belki sabaha kadar hiç durmadan defalarca sevişebilir ama deneyimli bir erkeğin bir defası hepsine bedel olabilir. Sonuçta kadınlar niceliğe değil, niteliğe bakar.

Bana yeni ve yaratıcı öpüşme teknikleri önerebilir misiniz?

Seks Editörü der ki...

Tabi ki! İşte sana istemediğin kadar yepyeni öpücük alternatifleri:

Bazen nasıl öptüğünü dudaklarından çok hareketlerin belirler. Sevgilini belinden kavra, kendine doğru yasla, onu geriye doğru eğerken diğer elinle de başını elinle destekle ve verebildiğin en derin, tutkulu öpücüğü ver. Dudaklarınızın arasından hava bile zor geçsin. Kalp atışları hızlanmazsa ben de bir şey bilmiyorum demektir.

İşte benim yaz favorim. Ağzına attığın bir buz parçasıyla soğuyan dilini, bel kemiği boyunca gezdirebilir ve tüylerini diken diken edebilirsin. Soğuk dilinin yaz sıcağında yarattığı etki her yerinde haz verici olacaktır.

Ağzın hoş koksun diye cebinde taşıdığın nane şekerleri hoş bir oyuna ortak olabilir. Partnerinden yanağının içine sakladığın şekeri bulmasını ve onu senden çalmasını iste. Bu alternatif saklambaç oyunu, en derin ve seksi öpücüklerin kapısını açarken, hem tatlı hem ferah bir lezzet de bırakır.

Bu da benim büyük şehir favorim. Bir yere giderken her rastladığınız kırmızı ışıkta öpüşerek beklemeyi deneyin. Araba camlarının kısa zamanda buğulanacağından eminim. Üstelik ne olduğunu anlamadan gideceğiniz yere varacak, yolun çok daha katlanılır olduğunu göreceksiniz. İster tam anlamıyla french kiss yapın, ister sadece dudaklarından bir öpücük al, ışığa gözlerini dikip sabırsızca beklemekten çok daha iyi olduğu kesin. Üstelik alışkanlık halini alırsa ilişkinizi yeni ve seksi bir boyuta taşıyabilir.

Yanında sevgilinle yürürken, yağmura yakalandığında, sevgilini belinden kavradığın gibi kendine çek ve ıslanan yüzlerinizden akan yağmur damlaları eşliğinde uzun, derin ve tutkulu bir öpücük ver. Yüzünüzün ve dillerinize eklenen ekstra ıslaklık bu öpücüğe inanılmaz şehvet katacak.

Dudakların dış kenarları hassas ama genelde ihmal edilen bir bölgedir. Dilinin ucunu sevgilinin dudaklarının sınırında gezdirmen harikalar yaratır.

Masum ve keyifli oynaşmalarla geçirdiğiniz bir akşam, öpme aracı olarak dudaklarını unut ve kirpiklerini kullan. Yanakları, şakakları ve dudakları üzerinde kirpiklerini gezdir. Bu belli belirsiz gıdıklanma hissi sevgilinin çok daha fazlasını istemesini sağlayacaktır.

Siz de seks editörüne sorun

Merve Baran

merve.baran@gq.com.tr

FOTOĞRAF
}