Kız arkadaşım Porto Rikolu. Yakında onun yanına gidiyorum, bir ay beraber tatil yapacağız. İlişkimiz çok iyi ama cinsel hayatımız henüz o kadar iyi değil ve o açıkça olmasa da bu konuda benden bir şeyler beklediğini belli ediyor. Bu bir ayda onu memnun etmek için neler yapabilirim?

Seks Editörü der ki...

Madem ki kız arkadaşının beklentisinden emin değilsin, sana her kadını memnun edecek bir anahtar verelim. Günün mönüsünde klitoris olacak. Etrafındaki alan da sinir uçları açısından çok zengin olduğu için bu bölgeyi gözden kaçırman mümkün değil.

Farz edelim, romantik bir giriş yaptın, saçlarını öperek başladın. Yavaşça elbiselerini çıkardın ve sırt üstü yatağa uzanmasına yardımcı oldun. İki bileğinden tutarak yüzünü, boynunu öpmen, yavaş ama tereddütsüz hareketlerle göğüs uçlarına ilerlemen ve bu hükmedici, kendinden emin tavrın onu fazlasıyla heyecanlandıracaktır. Bileklerini hapsetmen senin ne yaptığını gayet iyi bildiğin hissini vereceği gibi, ona karşı üstünlük de sağlamış olacaksın. Bunun için, istersen ipek bir eşarpla ellerini de sabitleyebilirsin.

Dilinin göğüs uçları ve karnına doğru kararlı hareketleri sana hazır olmasını ve cinsel organına kan akışının hızlanmasını sağlayacak. Bu noktada birkaç damla su bazlı kayganlaştırıcı kullanmanı tavsiye ederim. Orta parmağına damlattığın birkaç damlayla klitorisin etrafında daireler çizmeye başla. Bu arada vücudunu, dudaklarını, göğüs uçlarını öpmeyi de ihmal etme. Çok yer değiştirmek konsantrasyonunu bozacaksa tek bir yerde karar kıl ve orada kal.

Klitorisin başı çok hassas olabilir. İlgilendiğin bölge tam dış dudakların bittiği en üst noktada, klitorisin saklı olduğu tepecik olacak. Ama bir değişiklik yapıp klitorise direkt temas etme. Hemen etrafından küçük daireler çiz ve ritmini bozma. Çizdiğin dairelerin çapı bir fındıktan büyük olmasın. Kız arkadaşının tepkisine ve nefes alış hızına göre ritmini artırabilirsin. Dikkat, bu hareket basıncı da artırman anlamına gelmiyor, heyecana kapılıp baskıyı fazlalaştırırsan canı yanabilir. 15 dakikalık böyle bir seans sonrasında sevgilinin kendinden geçeceğini garanti edebilirim. Aklını başından aldıktan sonra dile ondan ne dilersen. Unutma, verdiğin zevki çeşitlendirmek istersen, parmaklarının yerini her zaman dilin alabilir.

Son zamanlarda sekste kölelik ve el bağlama konusuna ilgi duymaya başladım ama henüz hiç denemedim. Baskın olmayı sevdiğim için bunun bana göre bir fantezi olduğunu düşünüyorum. Başlamak için önerebileceğiniz bir şeyler var mı?

Seks Editörü der ki...

Grinin Elli Tonu çıktı çıkalı Pandora’nın kutusu açıldı, herkes farklı deneyimler peşinde. Cinsellikte sahiplik fantezisini birinin hareketlerinin kısıtlanması olarak özetleyebiliriz. Pek çok kişi aşk hayatını canlandırırken, karşısındakinin ellerini bağlayıp tahrik etmiştir. Sekste baskınlığa merakın varsa unutmaman gereken, karşındakini asla sırf kendi zevklerin için kullanmaman gerektiği. Çünkü bu ilişkide biriniz daha savunmasız olacak ve aranızda yüzde 100 güven olması çok önemli. İki tarafın da ortak kararı ve rızası şart. Başlamadan önce Jay Wiseman’ın SM 101 adlı kitabını okumanı da tavsiye ederim.

Bağlanma konusunun çiftlere çekici gelmesinin birkaç nedeni var. Bağlanan kişi, karşısındaki için bir şey yapmak zorunda olmadan yalnızca kendine verilen zevke odaklanabilir. Elleri bağlanan tarafın kurtulmak için çabalarken salgıladığı adrenalin heyecanı artırır, bağlanan gözler diğer duyuların keskinleşmesini sağlar ve baskın konumda olan fiziksel üstünlükle aldığı zevki katlayabilir.

İlk yapmanız gereken, aranızda bir güvenlik kelimesi belirlemeniz ve bu kelime kullanıldığı anda her ne yapıyorsanız durmanız. Baskın seks acıyla zevkin iç içe geçtiği bir deneyim olduğu için en basit haliyle şaplak atmak, senin üstte olacağın her pozisyon, el bağlamak hatta açık saçık konuşmak en temel ve basit adımlardır. Senin kadar istekli ve heyecanlı bir partner bulduysan, kullanacağınız kelimelere de karar verdiyseniz, fizikselliğe geçebilirsiniz.

Herkesin evinde bulunan kravat, fular veya kemerler her zaman için oyuna dahil edilebilir. Alkolün cesaret verdiği kesin ama bilincinin tamamen açık olması için alkol alma. Eğer kelepçe kullanacaksan her ihtimale karşı yakınlarda iki çift anahtar bulundur ki tatsız bir sürprizle karşılaşmayasın. Bu kadar özel bir deneyimi yeni tanıştığın biriyle de paylaşmamalısın. Bu oyunda kurallar çok önemli. Baştan belirlenmeli ve asla bozulmamalı.

Yeni başlayanlar için birkaç öneri: İpek fularla sırayla ellerinizi bağlayın ve birbirinizi bildiğiniz her anlamda tahrik edin. Seks sırasında birinizin gözleri bağlı olsun. Bu kişi duyularının nasıl keskinleştiğini eşiyle paylaşsın. Son olarak: İçi kürklü kelepçeler her çiftin çekmecesinde bulunması gereken aksesuarlardan...

Fazla mastürbasyon yapıyor olabilir miyim? Ne kadarı fazladır?

Seks Editörü der ki...

İşin aslı, fazla mastürbasyon yapmak gerçekten zor ama imkansız değil. Ne sıklıkta kendini tatmin ettiğini bilmiyorum ama sosyal veya iş hayatında aksamalara sebep olmadıkça fazla sayılmayabilir. Araştırmalar maksimum günde birkaç kereye kadar normal kategorisine sokabiliyor ama eğer günde dört defadan fazla yapıyorsan, gerçekten bu işe fazla mesai harcadığını söyleyebiliriz. Normal ölçülerde yapıldığında faydalı sayılan mastürbasyonun her şey gibi aşırıya kaçıldığında bazı zararları olabilir. Aşağıdaki maddeleri okuyunca bakalım kendini eskisi kadar sevebilecek misin?

1- Fazla mastürbasyon aşırı asetilkolin salgılanmasını sağlayıp otonom sinir sistemini etkiler. Bu hormonun aşırı salgılanması vücutta seks hormonları dopamin ve serotoninin artmasına ve kimyasal bazı dengesizliklere sebep olur: Yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, bulanık görüş, kasık ve testislerde ağrı...

2- Aşırı mastürbasyon karaciğeri de yorar; seksüel bitkinliğe, hatta zamanından erken iktidarsızlığa veya ereksiyon sorunlarına sebep olabilir. Ereksiyon olmadan penisten sperm sızıntısı da sık rastlanan yan etkilerden biridir. Bunu daha anlaşılır hale getirmek istersek, sperm giriş-çıkışını ayarlayan vana sisteminin, aşırı kullanımdan dolayı laçka olarak, görevini yerine getirmemesi olarak düşünebilirsin.

3- Aşırı uçları düşünürsek, kendini tatmin bağımlılığı da diğer bağımlılıklar gibi aile ve iş hayatını etkileyebilir. Eğer kendini uçuruma yakın hissediyorsan günlük aktivite sayını azaltarak bu alışkanlığını kontrol altına alabilirsin. Tabii bunu söylemesi yapmaktan daha kolay. Kendini mastürbasyon diyetine sokacak gücü bulamıyorsan, gözünün önüne kelleşmiş, iktidarsız ve yaşından önce sahalardan çekilmek zorunda kalan görüntünü getir. Bu da işe yaramıyorsa bir seks terapistine görünmende fayda var. Ne demişler; her şeyin azı karar, çoğu zarar.

Ayaklar beni her şeyden fazla tahrik ediyor. Gördüğümde tahrik oluyor, dokunduğumda gelecek gibi oluyorum. Bu ayak fetişi midir? Ne dereceye kadar sağlıklı sayılır?

Seks Editörü der ki...

Tarifin ayak fetişiyle uyuşuyor. Bu, vücut parçalarına bağlı görülen fetiş türlerinin en yaygını. Dünyada yüzde 30-33 oranında rastlanıyor ve sende de var gibi görünüyor. Ayak fetişistleri ayak ve parmaklarını öperek, masaj yaparak, yalayarak hatta koklayarak orgazm noktasına kadar gelebilirler. Zaman zaman bu ilgi sadece parmaklarla sınırlı olabileceği gibi tüm ayak, ayakkabı ve naylon çorabı da kapsayabilir.

Bir vücut parçası fetiş objesine dönüştüğü zaman, vücudun daha az seksüel kısımlarından daha tahrik edici gelebilir. Peki bu sağlıksız mıdır? Tam olarak böyle denemez. Seksüel bir çeşitleme demek daha doğru. Mesela, kadın göğüslerinden senin ayaklardan tahrik olduğun kadar heyecanlanan bir erkek düşün. Böyle bir fetiş tanımı yok çünkü burası kadın vücudunun seksüel olarak nitelenen bir kısmı, erkeklerin heyecanlanmaları, öpmek, yalamak istemeleri çok olağan sayılan bir durum. Ama eğer bu durumu “göğüs fetişizmi” olarak değerlendirseydik, ayaklardan heyecanlanan bir kişiyi de anlamamız kolaylaşırdı.

Bu durum eğer anlayışlı ve özel bir ilişki sürdürülen bir eşle paylaşılırsa kimse sağlıksız olarak niteleyemez. Ama eğer kişi umuma açık ortamlarda (ayakkabıcıda veya plajda) kadınların ayaklarına bakarak kendini tatmin edecek boyuta gelmişse bu, fetişizmin sağlıksız boyuta geçmiş halidir ve uzman yardımı alınması gerekir. Çoğu kişi ayak fetişizmini kendi özelinde yaşayarak sağlıklı bir seks hayatı sürdürebilir. Hele ki partneri ayaklarının öpülmesinden, masaj yapılmasından rahatsız olmuyor, tam tersi keyif alıyorsa o zaman her iki tarafı da tatmin eden bir cinsel hayat yaşanabilir.

Bence evli veya uzun süreli bir ilişki içindeysen, ayaklara olan ilgini eşinle paylaşman en iyisi. Eğer o da bu seçimini anlayışla karşılar ve ona bağlı kalmak şartıyla onaylarsa ikinizin de zevk alacağı anlar yaşamamanız için hiçbir sebep yok.

Eşime seks havasında olmadığımı onu kırmadan nasıl söyleyebilirim? Benim gay olduğumdan şüphelenir mi?

Seks Editörü der ki...

En senkronize çiftlerde bile zaman zaman isteksizlik görülmesi normal. Tabii bunu karşındaki kadını kırmadan söyleyebilmek çok hassas bir konu. Eğer sana yaklaşıyor ve bir sevişme bekliyorsa sakın arkanı dönüp anlamazdan gelerek onun aklına bir sürü şüphe ve soru işareti getirme. Hiçbir şey kendine güveni kırılmış ve şüpheli bir kadından daha tatsız olamaz. Bir şekilde onun gururunu okşamalısın ki kendini kötü hissetmesin. Mesela “Seni ne kadar çekici bulduğumu biliyorsun ama inan şu an seks havamda değilim ve seni hayal kırıklığına uğratmak, isteyeceğim en son şey. Yarın sabah seni seksi bir sürprizle uyandırmayı planlıyorum. Ne dersin?” diyebilirsiniz. İkinizin de beklediği ve enerjik hissedeceği bir zamana seks randevusu vermek, ona hem bekleyecek bir sebep verecek hem de sebebin ilgisizlik veya isteksizlik yerine tamamen zamanlamadan kaynaklandığını bilmesini sağlayacaktır.

Son sözüm de kadınlara: Her ne kadar erkeklerin tek istediğinin her zaman ve her şekilde seks olduğu zannedilse de onlar robot değiller! Arada sırada kendilerine sunulan seksi istememeleri cinsel yönelimlerinin farklılaştığını değil sadece insan olduklarını gösterir.

Siz de seks editörüne sorun

Merve Baran

merve.baran@gq.com.tr

FOTOĞRAF
}