2013'ün merakla beklenen 15 albümü

Tarih: 18.01.2013 16:58:00

Yeni yılın müzik sektörüne rahmet yağdıracak 15 albümünü DiskolaTa seçti. Beyonce, Depeche Mode, David Bowie, Dido, JT belki de Lady Gaga... Sizin en çok beklediğiniz hangisi?

2013'ün merakla beklenen 15 albümü

Bazıları hayranlarının yıllardır sabırla beklediği, bazıları hiç beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan albümler, bazıları da çok iyi çıkış yakalamış yeni şarkıcı ya da grupların ilk albümleri... İşte bu yıl çıkacak yüzlerce albüm arasından derlediğimiz merakla beklenen on beş tanesinin tahmini ve/veya kesin çıkış tarihleri.

15- Sky Ferreira: I'm Not Alright (İlkbahar)
Daha önce bu köşede konuk ettiğimiz şarkıcının merakla beklenen ve birkaç kez ertelenen albümü büyük bir ihtimalle bahar aylarında çıkacak. Göreceğiz.

14- Tegan and Sara: Heartthrob (29 Ocak)
Kanadalı ikizler yedinci stüdyo albümünde bu sefer biraz elektronik müziğe kaymışlar. Albümden ilk olarak Closer'ı tanıtan ikili, bu yakınlarda iki şarkısını daha tanıtmaya başladı.

13- Black Sabbath: 13 (Haziran)
Ozzy Osbourne'un 35 yıl sonra tekrar vokallerde yer alacağı albümde şu ana kadar kesinleşen tek şarkının 'God is Dead' olduğu söyleniyor. Albümün ismiyse grubun plak şirketi Vertigo'ya geri dönüşünün simgesiymiş.

12- Cher (Mart)
Popun divalarından Cher'in 26. albümünün 'eklektik' dans müziği tarzında olacağı bilgisi var. Paul Oakenfold prodüksiyonu olan yeni şarkısı Woman's World'ü albümün ön habercisi olarak değerlendirirsek şarkı 'Eurodance' tarzında. Ancak firma ve albüm adı henüz kesin değil.

11- Depeche Mode (Mart)
Grubun adı henüz belli olmayan on üçüncü albümünün, canlı performanslarını düşünerek hazırladıkları konsepte uygun organik bir sese ve duygu yüklü titreşimlere sahip olacağını Martin Gore geçenlerde verdiği bir röportajda açıkladı. Mayıs'ta İstanbul'da da konser verecek grubun albümünü sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

FOTOĞRAF
}