Dünyanın en şanslı şanssızı

Tarih: 06.12.2012 17:46:00

Sesi ayrı kendi ayrı güzel Sky Ferreira, DiskolaTa'nın seçtikleri ve haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleri...

Dünyanın en şanslı şanssızı

 

Son birkaç yıldır birçok markanın reklam yüzü ve birçok derginin kapak güzeli olarak hayatımıza girmeye başlayan 1992 doğumlu şarkıcı, oyuncu, şarkı yazarı ve model Sky Ferreira'yı rahatlıkla yerkürede şanslı doğanlardan sayabiliriz: Kökeninin Kızılderili, Brezilya ve Portekiz karışımı olmasıyla sahip olduğu seksapeli ve çekiciliği; doğduğu andan itibaren aile yakını olan popun kralı Michael Jackson'ın yanında geçirdiği çocukluk yılları...

Bunlara karşın uzun yıllar boyunca utangaçlığından dolayı okulda konuşamaması hatta sınıf karşısında konuşmak zorunda kaldığında hıçkıra hıçkıra ağladığını söylemesi bugünkü Sky Ferreira'ya baktığımızda inanması güç görünüyor. Kilise korosunda yer alması ve aldığı opera dersleriyle sesini geliştiren genç yıldız kendi yazdığı şarkılarını internette yayınlamasından sonra Madonna, Britney Spears, Jennifer Lopez ve Kylie Minogue gibi isimlere prodüktörlük yapan İsveçli Bloodshy & Avant'ın dikkatini 15 yaşındayken çeker.

İsveçli ikiliyle ilk albümünün hazırlıklarına hemen başlayan Sky Ferreira ilk olarak 2010 yılında ''17'' ve ''One'' adlı şarkılarını çıkarır, ilk albümün de 2011 yılında çıkacağını haber verir. Ancak albüm yerine 2011'de ''As If'' adlı beş şarkılık bir EP çıkarır. ''As If'' enteresan bir şekilde dinleyici kitlesi bulamaz. Pop fanları çok kentli bulduğu gibi diğer bir kesim de çok pop bulur ''As If''i.

Şarkıcı bu yılın başlarında, yeni albümünün çalışmalarına devam ettiğini hatta isminin ''Wild At Heart'' olduğunu, yaz başı gibi çıkacağını ve tarzını -ilk EP'sinin ilgi görmemesi nedeniyle- farklılaştırdığını söylese de albüm yerine yine beş şarkılık ''Ghost'' adlı ikinci EP'sini Ekim 2012'de çıkarttı. ''Ghost'', ''Red Lips'' ve Dev Hynes'ın prodüktörlüğünü yaptığı ''Everything is Embarrassing'' ile ''Sad Dream'' gibi dikkat çeken ve olumlu eleştiriler alan şarkıları içeren genel olarak başarılı bir prodüksiyon olarak değerlendirildi . Özellikle Dev Hynes çalışması ''Everything is Embarrassing''in çok beğenilmesi hakkında Sky Ferreira'nın yorumu ise enterasandı: ''İnsanların beğenmemesine o kadar alışmıştım ki, şarkının bu kadar tutması beklediğim son şeydi''

Bu arada, bir türlü çıkaramadığı albümünün ismi ironik bir şekilde ''I'm Not Alright'' olarak değişen şarkıcının bu albümü -bir aksaklık olmadığı takdirde- önümüzdeki yılın ortalarında çıkacak. Yazının başında şanslı doğanlardan dediğim Sky Ferreira ilk albümünü çıkarmadaki şanssızlığını bakalım kırabilecek mi?


FOTOĞRAF
}